Наукова школа доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН, заслуженого діяча науки і техніки України.
Мазур Генріх Адольфович народився 23 листопада 1936 року в с. Крупське, нині Городківка на Вінничині. В 1963 році закінчив навчання на факультеті ґрунтознавства і агрохімії Української с.-г. академії і був направлений на роботу в лабораторію агроґрунтознавства Українського НДІ землеробства.
До 1970 року працював над удосконаленням методики якісної оцінки ґрунтів Київської області, опублікував 10 наукових праць, у 1968 році захистив кандидатську дисертацію. З 1968 року переведений на посаду старшого наукового співробітника.
Починаючи з 1971 року розпочаті дослідження з питань хімічної меліорації дерново-підзолистих ґрунтів, ролі кальцію і магнію, їх природних втрат з профілю ґрунту, посилення цього процесу за мінерального удобрення культур сівозміни, терміни ефективного впливу меліоранта; періодичність проведення вапнування ґрунтів у залежності від системи удобрення (Г.А. Мазур, В.М. Сімачинський, М.З. Стеценко, Д.В. Городецький, М.А. Ткаченко та інженерно-лаборантський склад лабораторії агроґрунтознавства).
В останні роки колектив лабораторії зосереджував свої дослідження на проблемі збереження та відтворення родючості дерново-підзолистих і сірих лісових ґрунтів. Перш за все в лабораторії розроблена власна типологія видів і форм родючості та їхнього взаємозв’язку з продуктивністю агроценозу (Г.А. Мазур), яка опублікована в ряді наукових видань і сприйнята науковцями позитивно.
Аспіранти і науковці, які проводили дослідження за наукового керівництва Михайлова В.Г. і захистили дисертації на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата сільськогосподарських наук