Наукова школа доктора сільськогосподарських наук, професора, заслуженому діячеві науки і техніки України Малієнка Анатолія Митрофановича.
Малієнко Анатолій Митрофанович народився 20 липня 1938 р. у с. Полівка Калиновського району Вінницької області. У 1960 р. закінчив Уманський сільськогосподарський інститут за спеціальністю агрономія, загальне землеробство.
А.М. Малієнко відомий вчений у галузі агрономії, загального землеробства, науковець у сфері проблем обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами, добре знаний широким колам наукової громадськості, працівникам сільськогосподарського виробництва. Сферою його наукових інтересів є теоретичні та практичні проблеми формування систем землеробства і технологій у зв’язку з соціально-економічними факторами виробництва, розроблення теоретичних основ і технологій обробітку ґрунтів зон Полісся й Лісостепу України, теоретичні аспекти механічної боротьби з бур’янами і розроблення нових прийомів їх знешкодження в посівах польових культур, широке впровадження наукових розробок в агропромислове виробництво.
Значний внесок А.М. Малієнка у розроблення теорії і практики щодо ролі природної диференціації орного шару та обґрунтування раціональної глибини і вибору способів обробітку ґрунту. Ним проведено опрацювання теорії оптимізації фізичного стану супіщаних ґрунтів і розроблено на цій основі технологію двофазного обробітку ґрунту. Проведено теоретичне обґрунтування механічних заходів боротьби з бур’янами в посівах просапних і культур суцільної сівби.
А.М. Малієнко тривалий час був координатором досліджень з питань обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами в зонах Полісся і Лісостепу, членом спеціалізованої ради із захисту дисертацій при ННЦ “ІЗ НААН”.
За активну наукову, науково-виробничу і педагогічну діяльність Анатолія Митрофановича удостоєно звання Заслужений діяч науки і техніки України (2000 р.), Почесної відзнаки Президії НААН (2008 р.), багаторазово – почесних грамот і відзнак Департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, Києво-Святошинського районного управління, Подяки Національної академії аграрних наук України, а також Почесної грамоти Міністерства аграрної політики і продовольства України.
Ним опубліковано понад 300 наукових праць. Він є автором 2 і співавтор 5 монографій, має десятки авторських свідоцтва і патенти на винаходи, підготував 17 кандидатів наук.
Аспіранти і науковці, які проводили дослідження за наукового керівництва Малієнка Анатолія Митрофановича і захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук.