Наукова школа доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Української екологічної академії наук Боговіна Анатолія Власовича.
Боговін Анатолій Власович народився 31 травня 1931 року в с. Орлівка Приморського району Запорізької області в родині селян. У 1957 р. закінчив біологічний факультет Дніпропетровського державного університету, нині національний університет ім. О. Гончара на за спеціальністю «ботаніка» з присвоєнням кваліфікації біолога-ботаніка, вчителя біології та хімії середньої школи.
Пріоритетним напрямом досліджень вченого є розроблення теоретико-прикладних та фундаментальних проблем флори, екології, географії, класифікації, структури й механізмів функціонування природних і природно-антропогенних еколого-біологічних систем і перед усім лучних угідь як важливих господарських об’єктів та невід’ємних складових біосфери. Ним досліджено природну сутність та основні закономірності функціонування різних типів трав’янистих екосистем і розроблено широкий комплекс організаційних, технологічних і природоохоронних заходів підвищення їхньої еколого-біологічної та господарської цінності.
Він є засновником еколого-фітоценотичного та агробіологічного напряму оптимізації екосистем у луківництві.
Під керівництвом професора А.В. Боговіна науковою школою з’ясовані особливості біологічної сумісності компонентів в ценозах та механізм саморегуляції й цілеспрямованого управління їхньою структурою й продуктивністю. Розроблено ефективні технології поліпшення природних кормових угідь, нові методичні підходи щодо їхньої комплексної оцінки як неподільних цілісних систем, їх класифікацію, нормативні критерії та ефективні системи застосування на луках добрив, зрошення, використання, збільшення на луках об’ємів використання симбіотично фіксованого азоту, принципів поліпшення організації просторово-функціональної структури агроландшафтів і способів відтворення в їх складі постійних трав’янистих екосистем як стабілізуючих елементів природно-антропогенних комплексів, важливого чинника поліпшення екологічного стану довкілля та відновлення природного біорізноманіття. Визначено шляхи та концептуальні аспекти біосферно-збалансованого використання біоресурсів лукопасовищних та інших трав’янистих систем як основи ефективного їх існування. На базі функціонально-групового аналізу фітоценозів різних типів трав’янистих екосистем розроблено ефективні методи встановлення ступеня їх деструктивності та допустимих порогів антропогенного на них навантаження, що має винятково важливе значення для організації їх збалансованого використання.
Боговін А.В. був членом Спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських і докторських дисертацій з кормовиробництва і луківництва при ННЦ «Інститут землеробства НААН» та членом вченої ради Інституту, членом бюро та комісії біологічне землеробство Наукової ради з проблем ґрунтознавства відділення загальної біології Національної академії наук України, науковим редактором журналів “Екологія та ноосферологія” і “Ґрунтознавство”, членом редколегій міжвідомчого тематичного наукового збірника «Землеробство», збірника наукових праць ННЦ «Інститут землеробства НААН» і багатьох інших видань. Неодноразово був членом експертної ради ВАК України, з фундаментальних і теоретико-прикладних досліджень при Міністерстві освіти і науки України та Національної академії аграрних наук України, експертом ряду державних проектів, ФАО, ООН. Багато років був членом робочої групи з проекту МАБ №3 програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», експертом Міжнародної програми ООН із розроблення проблеми щодо сприяння сталому розвитку в Україні та програми ФАО «Кормові і пасовищні ресурси країн світу». Від колишнього Радянського Союзу представляв Україну з проблеми луківництва в роботі 4-х (Швейцарія, 1971 р.), 6-х (Іспанія, 1975 р.), 9-х (Великобританія, 1982 р.), 13-х (Чехословаччина, 1990 р.) Генеральних зборів Європейської Федерації луківників (ЄФЛ) та брав участь в роботі ХІІ (Москва, 1974 р.) та ХІІІ (ФРН, Лейпциг, 1977 р.) Міжнародних конгресах з луківництва.
За багаторічну плідну наукову діяльність та успішне впровадження наукових розробок у виробництво був відзначений наступними нагородами: лауреат премії НАН України ім. М.Т. Холодного, стипендіат Президента України з 2005 р. (№1264/2005рп). Нагороджений медалями “В память 1500-летия Киева” – 1984 р., “Ветеран труда” – 1984 р., “60 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.” – 2005 р., “65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.” – 2010 р., срібною – 1972 і бронзовою – 1984 рр. ВДНГ СРСР, бронзовою – 1979 р. ВДНГ УРСР, відзнаками Міністерств аграрної політики, й освіти і науки України, Президії Національної академії аграрних наук, почесними грамотами зазначених відомств та інших установ.
Автор понад 255 наукових праць, з них понад 20 книг. Підготував 2 доктори та 13 кандидатів наук.
Аспіранти і науковці, які проводили дослідження за наукового керівництва Боговіна А.В. і захистили дисертації на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата сільськогосподарських наук.