Щирі вітання до Дня народження Віктора Федоровича Сайка!

7 Березня, 12:48
Новини Новини інституту
Сьогодні, 7 березня 2021 р., свій 85-й день народження святкує видатний український вчений в галузі аграрної науки, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки та премії ім. В. І. Вернадського
САЙКО ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ.
Народився майбутній науковець 7 березня 1936 року в селі Дейманівка Пирятинського району Полтавської області. Пройшов довгий шлях від агронома сількогосподарського підприємства на Полтавщині до директора провідної науково-дослідної установи – Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН», який очолював впродовж 30-ти років.
Віктор Федорович є одним із фундаторів нового напряму в агрономічній науці — сортової агротехніки, провідним ученим з розробки інтенсивних технологій вирощування зернових культур.
Його роботи, присвячені стабілізації землекористування, і сьогодні мають неоціненне значення для аграрної науки і практики, адже в них розкрито шляхи підвищення продуктивності рослинництва, відновлення екологічної рівноваги в агроландшафтах, охорони ґрунтів і їх збереження для майбутніх поколінь. Ці розробки є національним надбанням, справжнім дороговказом для розвитку сучасного землеробства на засадах ефективного використання земельних ресурсів.
В. Ф. Сайко обирався депутатом Верховної Ради України ІІ скликання. Протягом 27 років був членом Президії Південного відділення ВАСГНІЛ та НААН України, стояв у витоків створення в 1991 р. Української академії аграрних наук як державної самоврядної наукової організації незалежної України.
Віктор Федорович — відомий у світі вчений. Визнаний правлінням Американського біографічного інституту «Людиною року-2003», удостоєний звання «Людина року» Кембриджської синьої книги (Велика Британія). Лауреат Міжнародної нагороди в номінації «Керівник ХХІ століття». Член Американської асоціації хіміків зернових культур. Отримав звання Почесного професора Міжнародного університету Відня.
Його працю поціновано численними державними і відомчими нагородами та відзнаками України.
За свої непересічні досягнення і здобутки на ниві аграрної науки, відвертість і принциповість Віктор Федорович користується беззаперечним авторитетом, шаною і повагою колег-науковців та працівників сільського господарства. Як видатний учений, він сприяв становленню молодих талантів, які сьогодні гідно представляють наукову школу академіка НААН В. Ф. Сайка.
У день славного ювілею бажаємо вельмишановному Віктору Федоровичу міцного здоров’я, щастя, нових наукових досягнень, злагоди, миру і добробуту!