По всій Смілянщині розпочалися жнива!

10 Липня, 22:09
Новини
Жнива, які цими днями розпочалися практично по всій Смілянщині, додають градусів до спекотної погоди, яка встановилася після нетривалої прохолоди і злив. Працівники сільського господарства не гають часу, щоби у стислий термін зібрати врожай, який вдалося виростити у не надто сприятливих погодних умовах, пов’язаних передусім із гострою нестачею вологи, перепадами температур.
Одніми з перших вивели збиральну техніку на поля, які належать дослідній станції ННЦ “Інститут землеробства НААН”, що у с. Холоднянському. Директор цього науково-виробничого підприємства Михайло Блащук особисто контролює хід робіт зі збирання озимого ячменю. Наразі тривають роботи на площі 126 га, тоді як загальна площа посіву ранніх зернових становить понад 400 га.
– За оперативними даними врожайність вирощеного ячменю становить приблизно 3,2 тонни з гектару: це на рівні середніх показників по Черкащині, – каже керівник. – Щодо пшениці, то сподіваємося на те, що погода сприятиме нам.
На полі працює сучасний американський комбайн, який придбаний господарством торік: він дозволяє збирати зерно прискореними темпами й без втрат, а також забезпечує комбайнерам комфортні умови у відкритому полі під час спеки. Олександр Лисенко і Олександр Демонов працюють від ранку до вечора, обмолочуючи 30-35 га посівів за світловий день. Ледь бункер заповнений зерном, до комбайну під’їжджає зерновоз: водій Сергій Чаус встигає вивозити увесь зібраний врожай.
У цьому господарстві планують завершити збирання озимого ячменю протягом найближчого тижня, після чого комбайн працюватиме на пшеничних ланах. Керівник господарства Михайло Іванович Блащук не без гордості демонструє вітчизняний сорт пшениці «Дарунок Поділля», який ні в чому не поступається іноземним аналогам, а за ціною значно – у рази! – дешевше за той, що землеробам пропонували раніше. Сорт вітчизняної селекції повністю адаптований до вирощування в умовах України і може дати урожай до 60 центнерів з гектару.

Джерело: https://www.facebook.com/groups/530629790644240/permalink/1119045121802701/