ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ У 2023 р. В ЛІСОСТЕПУ І ПОЛІССІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ (науково-практичні рекомендації)

27 Березня, 12:34
Новини Новини інституту

За прогнозами Міністерство аграрної політики та продовольства України, проведення весняно-польових робіт у 2023 р. буде складнішим, ніж у попередньому. У поточному році здорожчання практично всіх матеріально-технічних ресурсів (пальне, засоби захисту, мінеральні добрива), а також проблеми з фінансовим забезпеченням робіт, пов’язаних з відсутністю достатніх фінансових надходжень від експорту сільськогосподарської продукції, потреба у розмінуванні частини території Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей призведуть до ускладнення в підготовці та проведенні весняно-польових робіт.

У зв’язку з умовами, що складаються цього року товаровиробникам сільськогосподарської продукції запропоновані рекомендації, які містять перспективні, перевірені наукою та багаторічним виробничим досвідом зональні технологічні заходи вирощування озимих і ярих зернових, зернобобових, круп’яних та олійних культур. Ознайомитись з науково-практичними рекомендаціями від фахівців ННЦ «ІЗ НААН»  щодо особливостей проведення весняно-польових робіт у 2023 році у Лісостепу та Поліссі в умовах воєнного стану можна за посиланням.