ННЦ «Інститут землеробства НААН» взяв участь у святкуванні дня Хрещення Київської Русі

25 Липня, 22:28
Новини Новини інституту
Хрещення Київської Русі 1033 років тому стало не лише ознаменуванням розвитку духовності, але й основою суспільного поступу України. Саме у ці дні ми вшановуємо пам’ять рівноапостольної княгині Ольги (24 липня) та рівноапостольного князя Київського Володимира (28 липня).
У цьому році управління культури Київської ОДА, управління туризму Київської ОДА, Обухівська РДА запросили гостей у село Копачів Обухівського району у парк  для святкування важливого свята Дня Хрещення Київської Русі. Місце вибране не випадково, адже у цьому місці знаходить живе середньовічне місто Х століття Древній Київ.
До історичного міста з’їхалися представники всіх громад Київщини. Гості привезли на свято святковий настрій, голосистих музик та фольклорні колективи та представили свої громади.
Свято відкрив голова обласної державної адміністрації Володін Василь Геннадійович. Також до учасників свята звернулися голови районних державних адміністрацій, представники духовенства.
Кожна представлена на святі громада зустрічала поважних гостей та ознайомлювала із найбільш вагомими для людей духовними здобутками.
Чабанівська селищна рада була представлена на святі досягненнями двох найбільш потужних наукових установ Національної академії аграрних наук України та колективом бандуристів і вокально-інструментальним ансамблем.
Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН» своєю експозицією показав вагомі здобутки не лише для області, але і України в цілому. До уваги учасників свята було представлено сорти пшениці, у тому числі і підвиду полба та спельта. Ще з часів Київської Русі саме ці підвиди пшениць були у вжитку людей. Зараз відроджується культура споживання цих видів пшениці, а наука не стоїть на місці, науковці створюють нові високопродуктивні сорти цих видів пшениці, оскільки попит на них підвищується.
Також було представлено сорти проса, льону олійного і довгунця, гречки, які ще з давніх часів споживалися українцями. Саме ці культури останнім часом не користуються попитом у виробників, проте, за кордом інтерес до них підвищується.
Крім того, Інститут для учасників свята представив сорти пшениці, жита, сої, люпину, люцерни, конюшини, та ін., які мають високу продуктивність, пристосовані до умов вирощування та значно дешевші ніж, зарубіжні.
До уваги гостей Інститут запропонував сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур, у тому числі і за органічними технологіями. Розроблення проектів землеустрою для об’єднаних територіальних громад, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств. Інститут пропонує заходи відновлення ерозійно-небезпечних угідь, сучасні системи землеробства тощо.
Святкування продовжувалося піснями, танцями, гарними враженнями, щирими посмішками, несподіваними зустрічами.
Яскраве, веселе та неперевершене свято запам’ятається учасникам.