Наукові читання до 85-річчя від дня народження В’ячеслава Григоровича Михайлова – видатного вченого у галузі селекції та насінництва сільськогосподарських культур

5 Жовтня, 16:58
Новини Новини інституту

5 жовтня 2021 року в Національному науковому центрі «Інститут землеробства НААН» в онлайн-режимі відбулася Наукова інтернет-конференція «Наукові читання до 85-річчя від дня народження В’ячеслава Григоровича Михайлова – видатного вченого у галузі селекції та насінництва сільськогосподарських культур», присвячена пам’яті та науковій спадщині науковця. Перед початком конференції директор Інституту, академік В. Ф. Камінський у колі співробітників установи урочисто відкрив меморіальну дошку видатному вченому на фасаді Інституту, у стінах якого доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки В. Г. Михайлов плідно працював впродовж понад 50-ти років.

До участі у конференції, яку було організовано і проведено в онлайн-режимі на платформі Zoom, долучились понад 60 учасників з науково-дослідних установ, закладів вищої освіти, представників агрофірм і  фермерських господарств, колеги В. Г. Михайлова, його учні та послідовники. Доповіді учасників конференції, партнерів та колег, представників наукової школи В. Г. Михайлова були присвячені актуальним проблемам селекції і насінництва сільськогосподарських культур, показано важливий вклад його наукової спадщини в розвиток сучасних прогресивних напрямів селекційної науки і практики.

Директор ННЦ «Інститут землеробства НААН» академік НААН В.Ф. Камінський, відкриваючи конференцію, висвітлив основні віхи життєвого і наукового шляху вченого-селекціонера. Завідувач відділу селекції і насінництва зернобобових культур Інституту О. З. Щербина, учениця В. Г. Михайлова наголосила, що ним закладено підвалини актуального наукового напряму селекції сої на скоростиглість, створено 50 сортів сої з різною тривалістю вегетаційного періоду – ультраскоростиглих, скоростиглих і середньостиглих, які нині займають значні посівні площі у різних агрокліматичних зонах України. Академік НААН В. Ф. Петриченко висвітлив вплив та важливе значення  сортових ресурсів у збільшення виробництва сої в Україні, а Народний депутат України VIII скликання, кандидат с.-г. наук Г. М. Заболотний відмітив непересічний внесок професора В. Г. Михайлова у підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації. Голова компанії “Soya UK Ltd” David McNaughton, що впродовж уже понад 30 років плідно співпрацює з ННЦ «Інститут землеробства НААН» у напрямі випробування і впровадження сортів сільськогосподарських культур у Великобританії, висвітлив досягнення у просуванні сортів сої селекції Інституту на ринку насіння у цій країні. З доповідями виступили також директор Інституту рослинництва імені Юр’єва НААН, член-кореспондент НААН Л. Н. Кобизєва, заступник директора з наукової роботи Українського інституту експертизи сортів рослин, кандидат с.-г. наук С. О. Ткачик, завідувач відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства НААН, доктор с.-г. наук Т. Ю. Марченко, директор СТОВ «Перемога» М. В. Малієнко та інші науковці, освітяни і представники агробізнесу.

За результатами конференції буде опубліковано збірник тез доповідей, а запис виступів доступний за посиланням: https://us02web.zoom.us/rec/play/bzA_l3jmuKrkNDWuSwFROztYWp9lJZ07PpcUPzF_BsGZAuaKNLhzy2NEVybgTrLuwPMkq5LtldPrd7-Q.vRLlr1AKcKQAC-iR?continueMode=true&_x_zm_rtaid=nkrQjMLRRWG6mk6Padk4Yg.1633433678100.7399718a4c7452904224bbd79cc91276&_x_zm_rhtaid=261