Міжнародний круглий стіл присвячений Всесвітньому Дню Ґрунту 2020 (WorldSoilDay)

4 Грудня, 16:06
Новини Новини галузі Новини інституту

03 грудня 2020 року Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН» долучився до Міжнародного круглого столу, присвяченому Всесвітньому Дню Ґрунту 2020 (WorldSoilDay). Захід було проведено в режимі онлайн під егідою Глобального ґрунтового партнерства ФАО ООН, Національної академії аграрних наук України, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», а також асоціації Українське ґрунтове партнерство, співзасновником якого є ННЦ «Інститут землеробства НААН». До відеоконференції для виступів, обговорень та дискусій приєднались колеги-науковці, представники міністерств, відомств і громадських організацій з України та країн Європи.

Всесвітній День ґрунту (WorldSoilDay) відзначається згідно з рішенням 68 сесії Генеральної асамблеї ООН щорічно 5 грудня, як спосіб зосередження уваги на важливості охорони і раціонального використання ґрунтів та сталого управління ґрунтовими ресурсами. Всесвітній День ґрунту є традиційним заходом Організації Об’єднаних Націй для привертання уваги суспільства до ґрунтів і сприяння сталому використанню ґрунтових ресурсів. Цьогорічна кампанія проходить під гаслом: «Підтримуйте ґрунт живим, захищайте біорізноманіття ґрунту» і закликає нас зосередити увагу на організмах, що живуть у ґрунті – від крихітних бактерій до рухливих багатоніжок та слизових дощових черв’яків, за участі яких відбуваються процеси, необхідні для збереження життя на Землі. Вкрай необхідно, щоб і для України святкування цього дня стало важливою подією. Цей день – можливість ще раз привернути увагу до проблеми ґрунту.

Під час зустрічі обговорювалися наукові й практичні аспекти захисту та відтворення біорізноманіття ґрунтів. Захід зареєстровано на Інтерактивній глобальній карті подій ФАО, присвячених Всесвітньому Дню Ґрунту 2020.