15-26 березня 2021 року в ННЦ “Інститут землеробства НААН” пройшли курси підвищення кваліфікації для директорів державних підприємств дослідних господарств мережі НААН

26 Березня, 22:02
Новини Новини галузі Новини інституту

З 15 по 26 березня 2021 року на базі ННЦ “Інститут землеробства НААН” в он-лайн режимі пройшли курси підвищення кваліфікації для директорів державних підприємств дослідних господарств мережі Національної академії аграрних наук України.

Організатори курсів підвищення кваліфікації:

Національна академія аграрних наук України

Інститут підвищення кваліфікації фахівців в галузі технічного регулювання та споживчої політики Державного університету інтелектуальних технологій та зв’язку

Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН»

 

За період курсів в ННЦ «Інститут землеробства НААН» відбулось 28 лекцій в режимі он-лайн. Навчальний процес об’єднав більш ніж 80 слухачів  з різних регіонів України для здобуття нових знань, удосконалення своїх навичок та обміну досвідом.

Перший тиждень курсів розпочав директор Інституту землекористування НААН Дорош Й.М., та заступники директора Іббатуллін Ш.І. і Тарнапольський А.В., які підняли теми сучасного стану земельного законодавства та землерористування, питання реєстрації земель та майна підприємств, установ, організацій НААН.

Заступник директора  ННЦ «Інститут землеробства НААН» Ткаченко М.А. в своїй лекції висвітлив тему «Ефективність застосування хімічної меліорації на кислих ґрунтах Полісся та Лісостепу України», лектори ННЦ «Інститут землеробства НААН» Заїка Є.О., Голик Л.М., Малиновська І.М. висвітлили питання переваг та недоліків вирощування льону, напрямів селекції та сортів озимої пшениці, ефективністі застосування бактеріальних препаратів у сучасних агротехнологіях.

 

Лектори з ННЦ «Інституту аграрної економіки» Жук В.М., Бездушна Ю.С., Ксенофонтов М.М. привернули увагу слухачів темами: «Зміни в законодавстві щодо оподаткування, обліку, звітності, аудиту в державних підприємствах дослідних господарствах мережі НААН», «Новий порядок передачі в оренду державного майна, Організація та управління сільськогосподарським виробництвом у сучасних умовах».

Лектор з Інституту захисту рослин Федоренко А.В. підняв актуальне питання про сучасний стан шкідників зернових культур в Україні, та вплив глобальних змін клімату на динаміку їх чисельності.

Лектори ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» Завгородній А.І., і Горбатенко С.К. розповіли про сучасні інноваційні розробки для галузі ветеринарної медицини та сучасні заходи забезпечення благополуччя тваринництва щодо лейкозу.

Директор ННЦ «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Адамчук В.В розкрив тему «Наукоємні технології та їх технічне забезпечення – основні чинники ефективності агропромислового виробництва», лектор Довбненко О.Ф. з «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» розповів про «Техніко-технологічне забезпечення параметрів мікроклімату тваринницьких приміщень».

Завершив перший тиждень курсів підвищення кваліфікації лектор з Інституту зрошуваного землеробства Заєць С.О., який зосередився на важливому питанні  стосовно особливостей ведення системи землеробства на зрошуваних землях в умовах зміни клімату.

Другий тиждень курсів також пройшов вельми насичено, інформативно та цікаво.

Розпочали його лектор ННЦ «Інститут землеробства НААН» Лапін В.М., який висвітлив «Правові та організаційні питання охорони праці» та «Основні вимоги безпеки праці під час виконання сільськогосподарських робіт» та лектор Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН Вдовиченко Ю.В., що розповів про «Стан та перспективи розвитку скотарства України».

Лектори ННЦ «Інститут землеробства НААН» Любчич О.Г.  та Юла В.М.  звернули увагу на особливості технології вирощування зернових, зернобобових та круп’яних  культур.

Новіков В.М. директор Інституту підвищення кваліфікації фахівців в галузі технічного регулювання та споживчої політики Державного університету інтелектуальних технологій та зв’язку  підняв надважливу тему лекцій «Актуальні питання технічного регулювання та управління якістю згідно з вимогами міжнародних стандартів», який не залишив байдужих слухачів цікавими матеріалами та важливою тематикою курсу.

Лектор  ННЦ «Інститут землеробства НААН»  Дегодюк Е.Г., Корягін О.М. та Кургак В.Г. висвітлили теми «Сучасні системи удобрення в умовах ринку і зміни клімату», «Деградація навколишнього природного середовища та шляхи встановлення екологічної рівноваги», «Сучасні сорти кормових культур», «Природні кормові угіддя України та шляхи їх поліпшення.  Вимоги державних стандартів до якості та умов  зберігання трав’яних кормів»

 

Завершив другий тиждень курсів лектор  ННЦ «Інститут землеробства НААН»  Шевченко І.П. з темою «Ефективність агротехнічних заходів в контексті захисту ґрунтів від водної ерозії».

26 березня  привітав учасників  із вдалим завершенням курсів президент Національної академії аграрних наук  Гадзало Я.М..  Разом  підбили підсумки і наголосили важливість, необхідність особистого розвитку і вдосконалення професійних навичок!

Від імені  організаторів та модераторів курсу дякуємо всім лекторам за змістовну, цікаву та корисну інформацію, а  також слухачам курсів за увагу, бажання розвиватися та теплу, дружню атмосферу!

БАЖАЄМО ВСІМ ПЛІДНОЇ ПРАЦІ, ГАРНОГО НАСТРОЮ ТА МІЦНОГО  ЗДОРОВ’Я!