Колектив ННЦ «Інституту землеробства НААН» висловлює глибоке співчуття рідним, близьким та друзям родини з приводу непоправної втрати – передчасної смерті БОГОВІНА АНАТОЛІЯ ВЛАСОВИЧА.

26 Грудня, 23:11
Новини

Колектив Національного наукового центру «Інституту землеробства НААН» висловлює глибоке співчуття рідним, близьким та друзям родини з приводу непоправної втрати – смерті БОГОВІНА АНАТОЛІЯ ВЛАСОВИЧА. Видатного вчений у царині луківництва, фітоценології та біогеоценології, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Української екологічної академії наук.

Народився Анатолій Власович Боговін 31 травня 1931 р. в с. Орлівка Приморського району Запорізької області. У 1957 р. закінчив біологічний факультет Дніпропетровського державного університету, долучився до наукової школи «Д. І. Менделєєва – В. В. Докучаєва – Г. М. Висоцького – О. Л. Бельгарда.Після закінчення університету з липня 1957 р. Анатолій Власович працював інженером-ґрунтознавцем, а потім старшим інженером-луківником у Київському гідромеліоративному інституті в м. Києві

З 1957 р. працював старшим інженером луківником у Київському гідромеліоративному інституті. У 1957-1960 рр.обстежував природні кормові угіддя Чернігівської та Київської областей , що позначилось на плануваннi робіт з підвищення ефективності використання земельних ресурсів України. У 1960-1963 pp – аспірант лабораторії лукiвництва Українського НДІ землеробства ( нині – ННЦ « Інститут землеробства НААН » ) з яким пов’язав подальший трудовий шлях у 1974-2003 pp – завідувач лабораторії луківництва. 3 2003 р . – головний науковий співробітник відділу кормовиробництва та луківництва, членом вченої ради ін ституту та спеціалізованої ради із захисту дисертацій. А з 2018 р. – професор кафедри агрономії і лісівництва Луганського національного аграрного університету.

Анатолій Власович є засновником еколого – фітоценотичного та агробіологічного напряму оптимізації екосистем у луківництві . Визначив особливості біологічної сумісності компонентів в ценозах та механізм саморегуляції й цілеспрямованого управління ïхньою структурою й продуктивністю . Автор 255 наукових праць, з них понад 20 книг . Підготував 2 доктори та 14 кандидатів наук . Науковий редактор журналів « Екологія та ноосферологія» і Грунтознавство».

Неодноразово був членом експертних рад ВАК та МОН, НААН та НАН України . Брав участь у проек тах програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», Міжнародної програми ООН сприяння сталому розвитку в Україні та програми ФАО «Кормові і пасовищні ре сурси країн світу». Активний учасник генеральних зборiв Європейської Федерації луківників, міжнародних конгресiв з лукiвництва . Лауреат премії ім . М.Г. Холодного АН УРСР , стипендіат Президента України , нагороджений багатьма почесними відзнаками . Ветеран війни, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Анатолій Власович був взірцем професіоналізму вченого, мав невичерпну працелюбність, безкінечну наукову пошуковість, а разом з тим, людяність, здатність прийти на допомогу молодим науковцям в опануванні новітніх наукових напрямів. Світ втратив ще одну світлу людину.

Шановні рідні, близькі та друзі!

Прийміть наші щирі та глибокі співчуття. Нехай добрий, світлий спомин про Анатолія Власовича назавжди залишиться у серцях рідних, колег й усіх, хто його знав, любив і шанував. Нехай Всевишній дасть сили Вам і Вашим близьким перенести біль втрати рідної людини. Жодні слова не зможуть його зменшити, але ми щиро поділяємо Ваше горе, невимовно сумуємо разом із Вами та підтримуємо Вас у годину скорботи. Схиляємо голови у глибокій повазі до Анатолія Власовича. Світла пам’ять про нього назавжди залишиться у наших серцях.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ!