9 червня 2022 року в Національному науковому центрі «Інститут землеробства НААН» відбулася робоча зустріч із представниками Інституту землекористування НААН з питання «Про створення системи моніторингу земель та контролю якості ґрунтів».

9 Червня, 16:38
Новини Новини інституту

9 червня 2022 року в Національному науковому центрі «Інститут землеробства НААН» відбулася робоча зустріч із представниками Інституту землекористування НААН з питання виконання постанови бюро Президії НААН від 27 квітня 2022 року «Про створення системи моніторингу земель та контролю якості ґрунтів».

У зустрічі взяли участь директор ННЦ «Інститут землеробства НААН» член-кореспондент НААН Микола Адамович Ткаченко, директор Інституту землекористування НААН член-кореспондент НААН Йосип Мирославович Дорош, заступник директора з наукової роботи з питань селекції ННЦ «Інститут землеробства НААН» Олена Іванівна Костенко, заступник директора з наукової роботи Інституту землекористування НААН Шаміль Ільдусович Ібатуллін, заступник директора Інституту землекористування НААН Андрій Віліанович Тарнапольський, заступник директора з наукової роботи Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції Володимир Валентинович Расевич, а також науковці ННЦ «Інститут землеробства НААН».

У ході зустрічі присутні обговорили результати попередньої та аспекти подальшої співпраці між науковими установами, окреслили подальші можливості щодо спільних наукових проєктів, визначили пріоритетні напрями формування взаємовідносин.

В обговоренні й ознайомленні з основними напрацюваннями було визначено важливість систематизації отриманих результатів, а також необхідність розроблення базових основ спостережень за рослинами як безпосередньо в агроценозах, так і з супутника в космосі, що дозволить в подальшому підготувати вимоги щодо переліку та форми подання відомостей про посіви сільськогосподарських культур, їх межі, площі, місця розташування для наукового обґрунтування і верифікації моделей дистанційного зондування землі в частині автоматизованої ідентифікації посівів і прогнозування врожайності в системі моніторингу земель і контролю якості ґрунтів.

Окремою темою спілкування стало визначення пріоритетів щодо усунення негативних явищ та процесів, завданих у ході бойових дій. На прикладі постраждалих у ході окупації землекористувань ННЦ «Інститут землеробства НААН» намічені завдання, які в подальшому дозволять встановити не лише завдані збитки, але й потребу та можливості відновлення пошкоджених земель внаслідок влучання боєприпасів різного калібру. Розробити методи та способи поступової рекультивації таких земельних масивів і відпрацювати технологічні заходи вирівнювання ґрунтового покриву після пошкоджень від розриву снарядів, мін, пересування важкої військової техніки й інших чинників.

Використання сучасних інформаційних технологій у сільському господарстві є важливою складовою формування державної політики в аграрній сфері, тому спільні напрацювання між науковими установами направлено на вирішення проблем моніторингу й управління земельними ресурсами новітніми методами.