23 червня 2022 року була проведена XIII науково-практична конференція ” Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції”

24 Червня, 15:26
Новини

В контексті опрацювання наукового питання щодо розвитку органічного землеробства в Україні, на черговому засіданні Бюро Президії Національної академії аграрних наук України, що відбулося 22 червня 2022 року, члени Бюро та запрошені представники профільних установ мережі НААН, Міністерства аграрної політики і продовольства України, закладів вищої освіти аграрного профілю, підняли  актуальні питання поглиблення співробітництва наукових установ, закладів освіти та сільськогосподарських підприємств з виробництва органічної продукції. Було наголошено на необхідності популяризації цього інноваційного напряму господарювання, відповідної підготовки фахівців, навчання й перекваліфікації спеціалістів просвітницької роботи серед населення. З цих актуальних питань ННЦ «Інститут землеробства НААН» вже тривалий час тісно співпрацює з Іллінецьким аграрним фаховим коледжем, що є піонером у напрямі органічного виробництва продукції серед освітніх закладів України та постійно бере участь у міжнародних проєктах. Так, 23 червня 2022 року спільно з Міжнародною громадською організацією «Асоціація учасників органічного виробництва «БІОЛан Україна» в онлайн-режимі відбулася щорічна Тринадцята Міжнародна науково-практична конференція «Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції», у роботі якої взяли участь представники владних структур, ДУ НМЦ фахової та фахової передвищої освіти, наукових установ і закладів вищої та фахової перед вищої освіти, агропідприємств, виробники засобів захисту та добрив, дозволених в органічному землеробстві.

З вітальним словом виступили: академік-секретар Відділення землеробства, меліорації та механізації Національної академії аграрних наук України, академік В. Ф. Камінський; директор Іллінецького аграрного фахового коледжу, голова правління Міжнародної громадської організації «Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна» В. В. Пиндус; міський голова Іллінецької міської територіальної громади, В. М. Ящук; директор Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти Т. Д. Іщенко; генеральний директор корпорації «Вінницясадвинпром» А. І. Семенюк.           Учасниками конференції були представлені доповіді з актуальних питань виробництва та сертифікації органічної продукції, освітньої та наукової діяльності, виокремлено проблемні питання та окреслено напрями подальшої співпраці, у тому числі з ширшого впровадження наукових розробок у сільськогосподарське виробництво. Представники аграрної освіти ознайомили слухачів з позитивним досвідом проведення пілотного проєкту МОН України щодо створення Регіонального науково-практичного центру з органічного землеробства на базі Іллінецького АФК, у реалізації якого у рамках дуальної форми здобуття професійної освіти бере участь ННЦ «Інститут землеробства НААН».