18 грудня 2020 р. науковці ННЦ «ІЗ НААН» взяли участь в онлайн форматі публічного обговорення першого проєкту «Стратегія моніторингу нейтрального рівня деградації земель сільськогосподарського призначення в Україні до 2030 року»

18 Грудня, 18:04
Новини Новини землеробства Новини інституту

18 грудня з 1100 до 1300 2020 р. за Київським часом в онлайн форматі відбулося публічне обговорення першого проєкту «Стратегія моніторингу нейтрального рівня деградації земель сільськогосподарського призначення в Україні до 2030 року», в контексті питань стандартизації та гармонізації методів і методології моніторингу й аналізу стану ґрунтів у рамках створення єдиної уніфікованої платформи для обробки та візуалізації даних моніторингу ґрунтів.

Зустріч організовано Асоціацією «Українське ґрунтове партнерство» у співпраці з органами державної влади та громадськості, за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні в рамках реалізації проекту «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

Мета зустрічі – ініціювати процес розробки Стратегії щодо моніторингу нейтрального рівня деградації земель, визначити основні напрями моніторингу та розпочати роботу з узгодження та консолідації системи індикаторів.

У зустрічі взяли участь представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, представники агробізнесу, експерти Глобального Ґрунтового Партнерства та ФАО, представники громадськості та інших міжнародних організацій.

Процедура обговорення відбувалася у декілька етапів

Етап перший – письмова подача коментарів та пропозицій.

Провідними фахівцями ННЦ «Інститут землеробства НААН» були надані письмові  пропозиції,  зауваження, рекомендації до розділів Стратегії.

Етап другий – онлайн обговорення.

До обговорення було представлено найбільш суперечливі моменти, що потребують більшості голосів членів робочої групи для того, щоб бути прийнятими або відхиленими.

У публічному обговоренні взяли участь члени робочої групи: Камінський В. Ф., директор ннц «Інститут землеробства НААН»;Ткаченко М. А.,заступник директора з наукової роботи; Коломієць Л. П., завідуюча відділом сільськогосподарського землекористування і захисту ґрунтів від ерозії.

Етап третій

За результатними узгоджених рішень прийнятих в процесі обговорення буде сформовано другий проєкт «Стратегії моніторингу нейтрального рівня  деградації земель сільськогосподарського призначення в Україні до 2030 року».