Кукурудза

Відділ селекції і насінництва кукурудзи

Відділ працює над створенням високоврожайних ранньостиглих та середньоранніх гібридів кукурудзи універсального використання для Полісся і Лісостепу України з високою стійкістю до хвороб та шкідників, стійких до вилягання, толерантних до загущення посівів. Наукові дослідження відділу спрямовані також на створення нового генофонду ранньостиглих самозапилених ліній з комплексом господарсько цінних ознак, ліній аналогів закріплювачів стерильності та відновників фертильності.

За період з 1976 по 1992 рік працівники відділу у співробітництві з творчим об’єднанням селекціонерів “Сєвєр” створили 30 ранньостиглих і середньоранніх гібридів кукурудзи. Гібриди творчого обєднання в середині 80-х років минулого століття вирощувалися в 52 областях СРСР і займали понад 30% від загальної площі посіву кукурудзи по Союзу.

На даний час створено ряд нових високопродуктивних ранньостиглих і середньоранніх гібридів кукурудзи, які відповідають сучасним вимогам виробництва. Так, у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні станом на 2018 рік знаходиться 11 гібридів кукурудзи селекції ННЦ “Інститут землеробства НААН”, а саме: Депутат МВ, Случ СВ, Остер СВ, Остреч СВ, Смотрич МВ, Ятрань МВ, Хорол СВ, Здвиж МВ, Трубіж СВ, Заїслав М, Гідний. Всі ці гібриди рекомендуються до широкого впровадження господарствам різних форм власності в зонах Полісся, Лісостепу і Степу України.

На Державне сортовипробування 2018 року передано середньоранній гібрид кукурудзи Інгулець та шість батьківських компонентів для проходження ВОС-тесту і подальшої реєстрації, також готується до передачі на ДСВ ранньостиглий гібрид Роставиця СВ.

По всіх зареєстрованих гібридах налагоджено насінництво. У відділі можна отримати консультації щодо характеристики цих гібридів та елементів технології їх вирощування, придбати високоякісне насіння як гібридів кукурудзи, так і їх батьківських форм.

Очолює відділ кандидат сільськогосподарських наук Олександр Віталійович Сень.

Телефони для довідки:  (050) 445-16-44

 e-mail: senav@ukr.net