Select Page

Устя (СН-1)

16 100 

Рекомендується для вирощування в основних посівах у лісостепових районах України.

Description

Оригінатор – ННЦ “Інститут землеробства НААН”.

Автори – Михайлов В.Г., Щербина О.З., Романюк Л.С.

Сорт внесено в Реєстр сортів рослин України в 2002 р. Виведено методом індивідуального добору з гібрида від схрещування сортів Білосніжка х Жемчужна.

Висота рослин 70-75 см, прикріплення нижніх бобів 10-13 см. Суцвіття – багатоквіткова китиця, на квітконосі 9-14 фіолетових квіток. Боби грубоволокнисті, опушені, з 2-3 насінинами.

Належить до маньчжурського підвиду, апробаційної групи – сордіда. Підсім’ядольне коліно фіолетове. Стебло з прямим закінченням, коричневе з рудим опушенням. Листки трійчасті, широкояйцевидні, цільнокрайні, із загостреним кінчиком. Облиствленість хороша. Насіння овальне, жовте, рубчик коричневий, середній, овальний. Маса 1000 насінин 155-160 г.

Скоростиглий, в умовах Київської області достигає за 102-104 дні. Стійкий проти ураження найпоширенішими хворобами, а також проти понижених температур у період цвітіння та плодоутворення. В насінні міститься 41-42 % протеїну і 19-20 % олії.

У конкурсному сортовипробуванні дослідного господарства “Чабани” (1998-2000 рр.) отримано врожайність 2,5 т/га. У виробничих дослідах сільськогосподарського підприємства “Інтерагро-Сквира” Сквирського району Київської області в 2001 р. – 2,7 т/га на площі 10 га. Стійкий проти вилягання, несхильний до розтріскування бобів.

Рекомендується для вирощування в основних посівах у лісостепових районах України. Завдяки скоростиглості, може використовуватись як попередник для озимих культур.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Устя (СН-1)”