Select Page

Антарія (еліта)

28 100 

Рекомендується для вирощування в зонах Полісся, Лісостепу й Степу України.

Description

Оригінатор – ННЦ “Інститут землеробства НААН”.

Автори – Тараненко Л.К., Каражбей П.П., Яцишен О.Л., Дідиченко О.А.

Внесений до Реєстру сортів рослин України з 2001 р.

Сорт виведений ННЦ « Інститут землеробства НААН та НВМП  ТОВ « Антарія » шляхом об’єднання індивідуальних доборів за фоновими ознаками озерненості суцвіть, насіннєвої продуктивності, вирівняних за тривалістю вегетаційного періоду і технологічними ознаками зерна, селекційних номерів різного генетичного походження.

Різновидність – алята, рослини висотою 95-100 см, добре облиствлені, на основному стеблі 5-6 міжвузлів. Листки стріловидні, середні за розміром, квітки і бутони блідо-рожеві, плоди зі слаборозвиненими крилами, від світло-коричневих до коричневих, маса 1000 зерен 27-29 г.

Сорт середньостиглий, тривалість вегетаційного періоду 85-87 днів, стійкий щодо осипання та вилягання, належить до цінних за якістю зерна сортів (вирівняність зерна – 88-90%, плівчастість – 21-22%, вихід крупи – 75-76%, вміст білка – 16%). Не відмічено ураження хворобами та шкідниками.

За результатами державного та виробничого вирощування сорт при рівні врожайності 18,6-36,8 ц/га (залежно від ґрунтово-кліматичних умов) на 3,2-8,7 ц/га перевищив кращі національні стандарти (сорти Українка і Лілея), а також усі випробовувані сорти.

Технологія вирощування загальноприйнята, строки сівби кінець квітня – друга декада травня, норма висіву насіння та широкорядного способу сівби 65-70 кг/га. Сорт технологічний, пристосований до механізованого збирання.

Рекомендується для вирощування в зонах Полісся, Лісостепу й Степу України.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Антарія (еліта)”