Select Page

Офіційний візит делегації Республіки Корея до Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН»

Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН» 3 липня 2018 р. приймав офіційну делегацію із Республіки Корея. Делегацію очолював Надзвичайний і Поважний посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг Гу, у складі делегації були також консул пан Шин Кю Хо, президент компанії Кревес Девеловпмент Ко., ЛТД (Kreves Development Co., Ltd.) Мун Йоунг Кі; головний радник Компанії Кревес Девеловпмент Ко., ЛТД Джонг Сонгхо; директор Компанії Трісід (TriSееd) Джанг Йоунг Юн, пастор Кім Ті Хан, директор місіонерського фонду.

Серед високих гостей на зустрічі були присутні президент Національної академії аграрних наук України, академік НААН Гадзало Я.М., директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Топчій В.М., заступник голови Київської обласної державної адміністрації Кучер В.А., директор Інституту картоплярства НААН, член-кореспондент НААН Бондарчук А.А., директор Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН Корнійчук О.В.

Захід був присвячений відкриттю біотехнологічної лабораторії зі створення сортів ріпаку з високим вмістом ерукової кислоти, на виконання умов договорів «Створення не генетично модифікованих сортів озимого та ярого ріпаку із високим (на рівні 54-55%) умістом ерукової кислоти в насінні» та «Розмноження високоерукового, не генетично модифікованого (не нижче 46,1% вмісту ерукової кислоти) сортозразку озимого ріпаку».

У ході зустрічі директор ННЦ «Інститут землеробства НААН», академік НААН Камінський В.Ф. відмітив важливість співпраці з корейською стороною, наголосивши на тому що, оснащення Інституту сучасним обладнанням забезпечить вчасне і якісне виконання умов договорів та стане початком тривалого співробітництва між Національним науковим центром «Інститут землеробства НААН» та компанією Кревес Девеловпмент Ко., ЛТД (Kreves Development Co., Ltd.).

Президент НААН Гадзало Я.М. зазначив, що зустріч із Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Південна Корея в Україні паном Лі Янг Гу вже друга. Він повідомив, що в результаті перебування у Республіці Південна Корея, було дано високу оцінку роботи посольства Республіки Корея в Україні, адже завдяки співробітництву є напрацювання у різних напрямах діяльності та пропозиції по розробленню стартапів. Лабораторія, яка є в ННЦ «Інститут землеробства НААН» це крок не лише для розвитку селекції ріпаку, але й рису, картоплі та ін. культур.

Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг Гу повідомив, що у відкритті біотехнологічної лабораторії є позитивний момент. Він дав дуже позитивну характеристику компанії Кревес Девеловпмент Ко., ЛТД (Kreves Development Co., Ltd.) та ННЦ «Інститут землеробства НААН»  вказавши на те, що високотехнологічний проект та високопрофесійні керівники компаній здатні вирішити поставлені завдання. Корейська сторона на засіданні міжвідомчих комісій та економічному форумі розглядає напрями розширення співробітництва з Україною, це напрям зрошення, впровадження високотехнологічного обладнання, використання дронів для сільського господарства, зелене виробництво та ін.

Пан Лі Янг Гу відмітив, що сьогоднішній захід – це добрий результат, адже високі технології, які є в Кореї та можливості агропромислового комплексу України будуть направлені на реалізацію ідеї створення шовкового шляху.

Президент компанії Кревес Девеловпмент Ко., ЛТД пан Мун Йоунг Кі проінформував присутніх, що ріпак дуже широко використовується у промисловості, проте напрям виробництва ріпаку з високим вмістом ерукової кислоти є монополізованим, адже він використовується для виробництва біодизеля, а нині в університетах США вивчають можливості використання насіння ріпаку для виробництві авіапального. Тому вибраний напрям діяльності є досить перспективним. Започаткований проект зі створення та розмноження сортів ріпаку з високим вмістом ерукової кислоти матиме великий інтерес, що дозволить вийти з ним на міжнародний рівень.

У ході зустрічі президент НААН Гадзало Я.М. та директор інституту Камінський В.Ф., вручили поважним гостям дипломи «Почесного доктора Національного наукового центру «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України», за вагомий внесок у розвиток сучасної аграрної науки в фундаментальному і прикладному аспекті, тісне міжнародне наукове співробітництво та підвищення рівня Національної академії аграрних наук України та ННЦ «Інститут землеробства НААН» на міжнародній арені.

За плідну співпрацю в напрямі реалізації інвестиційного наукового проекту щодо створення не генетично модифікованих сортів озимого і ярого ріпаку з підвищеним вмістом ерукової кислоти в насінні компанія Кревес Девеловпмент Ко. ЛТД (Південна Корея) була нагороджена «Подякою Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН».

По завершенню пленарної частини відбулася церемонія урочистого відкриття біотехнологічної лабораторії. Поважним гостям було представлено та продемонстровано в роботі прилади, якими укомплектовано біотехнологічну лабораторію та надано інформацію про напрями наукових досліджень у найближчий період.

При підведенні підсумків сторони висловили бажання подальшого плідного співробітництва та започаткування нових перспективних напрямків співпраці.

Facebook спільнота

Ваш кошик